2026.04.09-én a Wizz Air törölte a W6 2426 számú, 22:05-kor induló Vilnius (VNO) – Budapest (BUD) járatát. Ha Ön a gépen utazott volna, és szeretne minél előbb hozzájutni a jogszabályok alapján Önnek fizetendő kártérítéshez, töltse ki kérdőívünket!

A vilniusi repülőtér hivatalos tájékoztatása szerint “április 9-én, csütörtökön 22:30-kor a Fehéroroszország által Litvánia, a polgári repülés és a lakosság ellen indított hibrid támadás miatt – mivel a repülésbiztonságot veszélyeztető körzetekben léggömbökre jellemző navigációs nyomokat észleltek – ideiglenes légtérkorlátozást vezettek be a Vilniusi Repülőtér felett. A repülőtér hajnali 5:15-kor indította újra a forgalmat, miután a korlátozásokat feloldották.”
A repülőtér lezárása rendkívüli körülménynek minősül a légitársaságok szempontjából, amelyek így nem kötelesek megfizetni a Légi Utasok Jogait szabályozó rendelet alapján meghatározott, jelen esetben 250 euró összegű kártalanítást. Fontos azonban kiemelni, hogy ez nem érinti az utasok ellátáshoz és átfoglaláshoz, vagy visszatérítéshez fűződő jogait: ennek értelmében a törölt járatok utasai jogosultak a fel nem használt repülőjegyük árának visszatérítésére, vagy ingyenes átfoglalásra, emellett pedig – szükség esetén – szállodai ellátásra is jogosultak, illetve étel-ital fogyasztásuk is megtérítésre kerül.
Segítségre van szükséged jogaid érvényesítéséhez? Keress minket és kollégáink hamarosan felveszik Veled a kapcsolatot!




